Boşanmada mal paylaşımı nasıl yapılır?

Boşanmada mal paylaşımı, yapılabilmesi için öncelikle mal rejiminin sona ermiş olması gerekir. Mal rejimi, boşanma kararının kesinleşmesiyle, mahkeme kararıyla yahut eşlerin yeni bir mal rejimini kabul etmesiyle sona erer.

Mal paylaşımı, eşlerin edindikleri malları edindikleri tarih, edinirken karşılığını nasıl ödediklerine göre her bir mal varlığı değeri için ayrı ayrı incelenerek yapılır.

Mal paylaşımı için öncelikle eşlerin kişisel malları belirlenir. Kişisel mal olduğu ispat edilemeyen mallar edinilmiş mal olarak değerlendirilir.

istanbul Boşanma Avukatı Yasin Girgin’ e sormak istediğiniz boşanma ile ilgili sorularınız için sitemizde iletişim formunu kullanabilirsiniz…

Yayınlayan

Av.Yasin Girgin

1999 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olan Avukat Yasin GİRGİN'in "Boşanma Davaları El Kitabı" (2011), "Evlilik Birliğinin Sona Ermesi" (2013) adlı iki kitabı bulunmaktadır. 2013 yılından bu yana aralıksız her hafta Hürriyet okurlarının hukuki sorularını cevaplandırdığı köşe yazılarını hurriyet.com.tr üzerinden de okuyabilirsiniz.

Call Now Button0533 483 9313