İstanbul Boşanma Avukatı

İstanbul boşanma avukatı olarak tanınan hukuk büromuzun çalışma alanına, Boşanma davaları, evliliğin iptali davaları, nafakanın tahsili, artırılması, kaldırılması davaları, çocuğun velayetine ilişkin davalar, evlilik birliği içinde eşlerin edinmiş olduğu malvarlığının paylaşılmasına dair davalar girmektedir.

2000 yılında başladığı avukatlık faaliyetine halen devam eden GİRGİN, 2003-2004 yılları arasında Malatya ve Elazığ’da askeri hakim olarak görev yapmıştır.

2006-2007 yılında bir siyasi partinin Kadın Kollarından sorumlu  Ankara İl Başkan Yardımcılığını üstlenen GİRGİN, kadınların siyaset yaşamında aktif olarak yer almasını sağlamaya çalışmış, görev yaptığı süre içerisinde kadın kolları üye sayısını iki kat artırmıştır.

Yasin GİRGİN’in Baro için Alman Uzman Avukatlık Yasası’nın Türkçe’ye çevrilmesi,  Borçlar Hukuku’nda İmza ve Elektronik İmza (Yüksek Lisans Tezi), Boşanma Davaları El Kitabı (2011) ve Evlilik Birliğinin Sona Ermesi (2013) olmak üzere birçok meslekî çalışması bulunmaktadır.

Galatasaraylı İş Adamları Derneği’nin Yönetim Kurulu Üyeliği’nin yanı sıra, önde gelen sanayici ve işadamlarını yardımlaşma, dayanışma ve işbirliğini artırmaları için bir araya getirerek ÇORSİAD – Çorumlu Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin kurulmasına önayak olmuş, bu amaçla Çorumlu Dernekler Federasyonu Yönetim Kurulu’nda da iki dönem üyelik görevini ifa etmiştir. GİRGİN, halen TÜGİAD (Türkiye Genç İşadamları Derneği) üyesidir.

120 hafta boyunca her Perşembe Hürriyet Gazetesi  ve hürriyet.com.tr için okurların hukuki sorularını cevaplayan GİRGİN, yine her ayın son Salı akşamı Radyo DOĞA’da bir saat süren “Netlik Ayarı” programına konuk olmuştur.


Boşanma Davası Nasıl Açılır?

Boşanma davası, aile mahkemelerinin kurulmuş olduğu yerlerde aile mahkemelerine, aile mahkemelerinin olmadığı yerlerde ise aile mahkemesi sıfatıyla asliye hukuk mahkemesine hitaben yazılacak bir dilekçe ile boşanma davası açılır.

2021 Boşanma Davası Ücretleri Ne Kadardır?

Boşanma davası ücretleri, harçlar, masraflar ve avukatlık ücretleri olarak ayrılmaktadır. 2011 yılında yürürlüğe giren davaların yürütülmesine dair kanunla gerekli harçların, tanık, bilirkişi ve keşif masrafı gibi giderlerin dava açılırken peşin olarak mahkeme veznesine avans olarak yatırılması gerekmektedir. 2021 yılı itibariyle ortalama olarak boşanma davasının harç ve masrafları  yaklaşık 750,00 TL tutarında olmaktadır. Boşanma davası ücretleri ne kadar başlıklı yazımızı okumak için tıklayınız…

İstanbul Boşanma Avukatı tutmak zorunlu mu / şart mı?

Boşanma davalarında taraflar bireysel olarak boşanma davalarını takip edebilecekleri gibi, bir boşanma avukatından da destek alabilirler. Özellikle de çekişmeli boşanma davalarında eşlerin ödeyeceği maddi ve manevi tazminat, nafaka, çocuğun velayeti gibi konular daha fazla önem kazandığı için iyi bir boşanma avukatından yardım almak boşanma sürecinde tarafların yararına olabilmektedir.

Boşanma dilekçesi nasıl yazılır?

Boşanma davası nasıl açılır, boşanma dilekçesi nasıl yazılır, dilekçeyi yazarken nelere dikkat etmeliyim?

Yukarıdaki sorularınıza cevap verebilmek için boşanma davasının gerekçeleri hakkında bilgi sahibi olmakta yarar var. Yani boşanma dilekçesi yazmadan önce “şiddetli geçimsizlik” nedeniyle mi boşanma davası açılacak, zina nedeniyle mi, şiddet yada evi terk etme vb. nedenlerden hangisi için dava açılacağının bilinmesinde yarar vardır. Konu ile ilgili sorularınızı iletişim formu aracılığıyla İstanbul Boşanma Avukatı  iletebilirsiniz.

Anlaşmalı Boşanma Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Anlaşmalı boşanma dilekçesi, boşanma davası açarak evlilik birliğini iki eşin de karar vermiş olması halinde hazırlanan dilekçedir. Anlaşmalı boşanma dilekçesinin hazırlanmasından önce ilk yapılacak iş, eşlerin bu konuda karşılıklı olarak boşanmaya karar vermiş olmaları gerekir. Eşlerden birinin anlaşmalı olarak boşanmayı istememesi halinde anlaşmalı boşanma olmaz. İstanbul Boşanma Avukatı sayfası olarak hazırladığımız, anlaşmalı boşanma davası dilekçesi nasıl yazılır başlıklı yazımızın devamını okumak istiyorsanız buraya tıklayınız.

Boşanma Davaları Ne Kadar Sürer?

Boşanma davalarının ne kadar süreceği konusunda kesin bir ifade kullanmak doğru olmayacaktır. Çünkü Boşanma davasındaki süre boşanmanın “Anlaşmalı Boşanma” yada “Çekişmeli Boşanma” olma durumlarına göre değişim gösterecektir. Boşanma davanızda sürecin nasıl işleyeceği hakkında detaylı bilgi almak için sitemizde yer alan iletişim kanallarıyla bizimle iletişim kurabilirsiniz.

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi sınırları içerisinde yer alan ilçelerde boşanma avukatı ihtiyacı olan ziyaretçilerimiz ile İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakası Boşanma avukatı iletişim bilgisi arayan ziyaretçilerimiz sitemizin iletişim sayfası aracılığı ile bizimle iletişim kurabilirler. İstanbul’ un ilçeleri : Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar ve Zeytinburnu Boşanma Avukatı.

İstanbul Boşanma Avukatı katıldığı ve 2012 yılında Bugün Tv ekranlarında yayınlanan Hukukun Dili isimli programın görüntülerine aşağıdaki videodan erişebilirsiniz. Video da yer alan görüntülerde “Yalnızca kadınlar mı nafaka alabilir” ,  “Nafaka miktarı nasıl belirlenir”, “Boşanma Davaları”, “Aile konutu nedir” gibi konu başlıkları ele alınıyor.

Gelen Google Aramaları :

boşanma avukatı istanbul, İstanbul Boşanma Avukatı, istanbul’ un en iyi boşanma avukatı, istanbul avrupa yakası boşanma avukatı, anadolu yakası boşanma avukatı, boşanma avukatı iletişim,  Boşanma davası nasıl açılır? Boşanma dilekçesi nasıl yazılır? Boşanma avukatı ücretleri 2021 ne kadar?

Boşanma davaları ile ilgili bütün sorularınızı iletişim formu yardımıyla İstanbul Boşanma Avukatı Yasin Girgin’ e sorabilirsiniz.

Call Now Button0533 483 9313