İstanbul Boşanma Avukatı

İstanbul Boşanma Avukatı olarak tanınan hukuk büromuzun ygpaint6çalışma alanına, Boşanma davaları, evliliğin iptali davaları, nafakanın tahsili, artırılması, kaldırılması davaları, çocuğun velayetine ilişkin davalar, evlilik birliği içinde eşlerin edinmiş olduğu malvarlığının paylaşılmasına dair davalar girmektedir.

2000 yılında başladığı avukatlık faaliyetine halen devam eden GİRGİN, 2003-2004 yılları arasında dönemin Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet SEZER, Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN ve Milli Savunma Bakanı Vecdi GÖNÜL’ün üçlü kararnamesi ile Askeri Hakim olarak atanmıştır.

ygpaint12006-2007 yılında bugün İç İşleri Bakanımız olan Sayın Süleyman SOYLU’nun daveti ile partisinin İl Kadın Kolları Başkanlığı görevini üstlenen İstanbul Boşanma Avukatı GİRGİN, kadınların siyaset yaşamında aktif olarak yer almasını sağlamaya çalışmış, görev yaptığı süre içerisinde kadın kolları üye sayısını iki kat artırmıştır.

İstanbul Boşanma Avukatı , Baro için Alman Uzman Avukatlık Yasası’nın Türkçe’ye çevrilmesi,  Borçlar Hukuku’nda İmza ve Elektronik İmza (Yüksek Lisans Tezi), Boşanma Davaları El Kitabı (2011) ve Evlilik Birliğinin Sona Ermesi (2013) olmak üzere birçok meslekî çalışması bulunmaktadır.

bosanmaGalatasaraylı İş Adamları Derneği’nin Yönetim Kurulu Üyeliği’nin yanı sıra, baba memleketi olan Çorum’un önde gelen sanayici ve işadamlarını yardımlaşma, dayanışma ve işbirliğini artırmaları için bir araya getirerek ÇORSİAD – Çorumlu Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin kurulmasına önayak olmuştur. İstanbul Boşanma Avukatı Girgin, Bu amaçla Çorumlu Dernekler Federasyonu Yönetim Kurulu’nda da iki dönem üyelik görevini ifa etmiştir.

Her Perşembe Hürriyet Gazetesi  ve hürriyet.com.tr için okurların hukuki sorularını cevaplayan İstanbul Boşanma Avukatı  GİRGİN, yine her ayın son Salı akşamı Radyo DOĞA’da bir saat süren “Netlik Ayarı” programına konuk olmaktadır.


Boşanma Davası Nasıl Açılır?

Boşanma davası, aile mahkemelerinin kurulmuş olduğu yerlerde aile mahkemelerine, aile mahkemelerinin olmadığı yerlerde ise aile mahkemesi sıfatıyla asliye hukuk mahkemesine hitaben yazılacak bir dilekçe ile boşanma davası açılır.

2014 Boşanma Davası Ücretleri Ne Kadardır?

Boşanma davası ücretleri, harçlar, masraflar ve avukatlık ücretleri olarak ayrılmaktadır. 2011 yılında yürürlüğe giren davaların yürütülmesine dair kanunla gerekli harçların, tanık, bilirkişi ve keşif masrafı gibi giderlerin dava açılırken peşin olarak mahkeme veznesine avans olarak yatırılması gerekmektedir. 2016 yılı itibariyle ortalama olarak boşanma davasının harç ve masrafları  yaklaşık 750,00 TL tutarında olmaktadır. Boşanma davası ücretleri ne kadar başlıklı yazımızı okumak için tıklayınız…

İstanbul Boşanma Avukatı tutmak zorunlu mu / şart mı?

Boşanma davalarında taraflar bireysel olarak boşanma davalarını takip edebilecekleri gibi, bir boşanma avukatından da destek alabilirler. Özellikle de çekişmeli boşanma davalarında eşlerin ödeyeceği maddi ve manevi tazminat, nafaka, çocuğun velayeti gibi konular daha fazla önem kazandığı için iyi bir boşanma avukatından yardım almak boşanma sürecinde tarafların yararına olabilmektedir.

Boşanma dilekçesi nasıl yazılır?

Boşanma davası nasıl açılır, boşanma dilekçesi nasıl yazılır, dilekçeyi yazarken nelere dikkat etmeliyim?

Yukarıdaki sorularınıza cevap verebilmek için boşanma davasının gerekçeleri hakkında bilgi sahibi olmakta yarar var. Yani boşanma dilekçesi yazmadan önce “şiddetli geçimsizlik” nedeniyle mi boşanma davası açılacak, zina nedeniyle mi, şiddet yada evi terk etme vb. nedenlerden hangisi için dava açılacağının bilinmesinde yarar vardır. Konu ile ilgili sorularınızı iletişim formu aracılığıyla İstanbul Boşanma Avukatı  iletebilirsiniz.

Anlaşmalı Boşanma Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Anlaşmalı boşanma dilekçesi, boşanma davası açarak evlilik birliğini iki eşin de karar vermiş olması halinde hazırlanan dilekçedir. Anlaşmalı boşanma dilekçesinin hazırlanmasından önce ilk yapılacak iş, eşlerin bu konuda karşılıklı olarak boşanmaya karar vermiş olmaları gerekir. Eşlerden birinin anlaşmalı olarak boşanmayı istememesi halinde anlaşmalı boşanma olmaz. İstanbul Boşanma Avukatı sayfası olarak hazırladığımız, anlaşmalı boşanma davası dilekçesi nasıl yazılır başlıklı yazımızın devamını okumak istiyorsanız buraya tıklayınız.

Boşanma Davaları Ne Kadar Sürer?

Boşanma davalarının ne kadar süreceği konusunda kesin bir ifade kullanmak doğru olmayacaktır. Çünkü Boşanma davasındaki süre boşanmanın “Anlaşmalı Boşanma” yada “Çekişmeli Boşanma” olma durumlarına göre değişim gösterecektir. Boşanma davanızda sürecin nasıl işleyeceği hakkında detaylı bilgi almak için sitemizde yer alan iletişim kanallarıyla bizimle iletişim kurabilirsiniz.

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi sınırları içerisinde yer alan ilçelerde boşanma avukatı ihtiyacı olan ziyaretçilerimiz ile İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakası Boşanma avukatı iletişim bilgisi arayan ziyaretçilerimiz sitemizin iletişim sayfası aracılığı ile bizimle iletişim kurabilirler. İstanbul‘ un ilçeleri : Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar ve Zeytinburnu Boşanma Avukatı.

İstanbul Boşanma Avukatı katıldığı ve 2012 yılında Bugün Tv ekranlarında yayınlanan Hukukun Dili isimli programın görüntülerine aşağıdaki videodan erişebilirsiniz. Video da yer alan görüntülerde “Yalnızca kadınlar mı nafaka alabilir” ,  “Nafaka miktarı nasıl belirlenir”, “Boşanma Davaları”, “Aile konutu nedir” gibi konu başlıkları ele alınıyor.

İstanbul Boşanma Avukatı Yasin Girgin’ in Katıldığı Tv programından görüntüler :

Gelen Google Aramaları :

boşanma avukatı istanbul, İstanbul Boşanma Avukatı, istanbul’ un en iyi boşanma avukatı, istanbul avrupa yakası boşanma avukatı, anadolu yakası boşanma avukatı, boşanma avukatı iletişim,  Boşanma davası nasıl açılır? Boşanma dilekçesi nasıl yazılır? Boşanma avukatı ücretleri 2014 ne kadar?

Boşanma davaları ile ilgili bütün sorularınızı iletişim formu yardımıyla İstanbul Boşanma Avukatı Yasin Girgin’ e sorabilirsiniz.